Tudnátok nekem ebben segíteni? Egyenletek egyenlőtlenségek

Az alaphalmaz:R 1, 5*(2-x)=12x 2, 5-2x-(3+2x)=2 3, 4*(x+1)+2(x-3)=3*(x-2)+3(x+5) Előre is kösszi

2013. márc. 10. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
wolframalpha.com
2013. márc. 10. 17:50
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindegyiket a zárójel felbontásával kell kezdeni!

1.10-5x = 12x / +5x

10 = 17x /:17

10/17 = x



2. 5-2x-3-2x = 2

2-4x =2 /-2

-4x =0 /:(-4)

x =0


3. 4x+4+2x-6=3x-6+3x+15

6x-2 =6x+9 /-6x

-2 = 9 Ez ellentmondás, az egyenletnek nincs megoldása



3.

2013. márc. 10. 18:10
 3/3 A kérdező kommentje:
Kösszii!
2013. márc. 10. 18:13