Az alaphalmaz:R 1, 5*(2-x)=12x 2, 5-2x-(3+2x)=2 3, 4*(x+1)+2(x-3)=3*(x-2)+3(x+5) Előre is kösszi2013. márc. 10. 17:05
2/3 anonim válasza:
Mindegyiket a zárójel felbontásával kell kezdeni!
1.10-5x = 12x / +5x
10 = 17x /:17
10/17 = x
2. 5-2x-3-2x = 2
2-4x =2 /-2
-4x =0 /:(-4)
x =0
3. 4x+4+2x-6=3x-6+3x+15
6x-2 =6x+9 /-6x
-2 = 9 Ez ellentmondás, az egyenletnek nincs megoldása
3.
3/3 A kérdező kommentje:
Kösszii!
2013. márc. 10. 18:13