Hogyan kell egyenletrendszerrel megoldani? (mertani sorozat)


a1+a2+a3=21

a5+a6+a7=336


2017. ápr. 2. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:

a1+a1*q+a1*q^2=21

a1*q^4+a1*q^5+a1*q^6=336

kiemelsz

a1*(1+q+q^2)=21

a1*q^4*(1+q+q^2)=336

elosztod az alsót a felsővel

q^4=16

ebből q1=2 és q2=-2

így a1-re is két megoldás lesz.

2017. ápr. 2. 16:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2017. ápr. 2. 18:57