a1+a2+a3=21
a5+a6+a7=336
2017. ápr. 2. 16:36
1/2 anonim válasza:
a1+a1*q+a1*q^2=21
a1*q^4+a1*q^5+a1*q^6=336
kiemelsz
a1*(1+q+q^2)=21
a1*q^4*(1+q+q^2)=336
elosztod az alsót a felsővel
q^4=16
ebből q1=2 és q2=-2
így a1-re is két megoldás lesz.
2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2017. ápr. 2. 18:57