Matek feladatban segítség?


A négyes feladatot nem értem,segítenétek?

[link]



2017. márc. 30. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:
64%

4.a)

(4/5)*x - 36000 = (2/3)*x

(4/5)*x - (2/3)*x = 36000

12*x - 10x = 540000

x = 270000


4.b)

x + (x+22) = 100

2x = 78

x = 39

Tehát egyik kocsiban 39-en, a másikban 39+22=61-en utaznak.

2017. márc. 30. 21:27
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2017. márc. 30. 21:46