Valaki, aki érti a 8. Osztályos matekot? Sürgős segítség kéne!


Lineális függvényeket vesszük.

Van egy táblázat és ezeket kell bele kiszámolni :

Zérus hely

Hol metszi a tengely

meredekség

f. érték

Az y helye a függvényben

Köszönöm szépen elote is , de tenyleg sos



2017. márc. 27. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen van aki érti a 8. osztályos matekot.

Sőt vannak olyanok is akik értelmes kérdést is tudnak feltenni! (sanszos, hogy ők fognak továbbtanulni).

Fuss neki még egyszer és gondold át miért értelmetlen a kérdésed!

2017. márc. 27. 22:49
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezek szerint még csak nem is sürgős!
2017. márc. 27. 23:25
 3/6 A kérdező kommentje:

Igy irta le a tanar , de mindegy megnezem mashonnan .

Koszi a valaszokat

2017. márc. 27. 23:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A táblázatot a megadott függvények alapján kell kitöltened.

Ezeket te nem adtad meg ezért értelmetlen a kérdésed.

2017. márc. 27. 23:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyisd ki a könyvet, keresd meg az adott anyagot, olvasd el, csináld meg a levezetett példát, aztán írd meg a házidat! Ez az egyik legkönnyebb anyag, nem lehet nem érteni.
2017. márc. 27. 23:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lineáris függvényed: f(x)=m*x+b

akkor:

zérus hely az ahol a függvény értéke 0:

m*x+b=0, azaz: x=-b/m

hol metszi a tengelyt?

az x tengelyt a zérushelynél metszi, azaz az (-b/m, 0)

az y tengely metszéspontját úgy kapod meg, hogy kiszámolod a függvény értékét az x=0 pontban, azaz: (0, m*0+b), azaz (0, b)

meredekség: m, minden pontban (vagy ha úgy tetszik f'(x)=m)

f érték? ez mi akar lenni?

y helye a függvényben? ezt sem értem

2017. márc. 27. 23:46