Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit csináljak,7. osztályos...

Mit csináljak,7. osztályos vagyok és egyszerűen nem értem a matekot?

Figyelt kérdés
Már mindent próbáltam az interneten stb.A tanár ha elmagyarázza akkor se értek semmit.Nem akarok megbukni.
2011. jún. 1. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Interneten matekot tanulni??? Mókás.. ráadásul, gondolom egyedül.


Magán tanárt nem tudtok fizetni esetleg?

HA rossz jegyeid vannak (totál bukás), akkor nem fogod tudni kijavítani év végéig. :/

2011. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keress rá a Tantaki oktatóprogramokra. Van akinek segít, mert nagyon kis lépésenként magyaráz.

"Ha a tanár elmagyarázza, akkor se értek semmit" tényleg kéne egy korrepetítor, akit meg mersz állítani a magyarázatban, mihelyt elvesztetted a fonalat, és hajlandó a legelemibb dolgokat is elmondani és gyakorolni veled. Ez nem olyan, mint a történelem, ahol megtanulhatod a 2. világháborút úgy is, ha fogalmad sincs a középkorról. Szóval szerintem ha június elején tényleg nem tudsz semmit, inkább bukj meg, és pótvizsgázz, hogy legalább 8.-ban legyen esélyed.

2011. jún. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jobban tennéd, ha újra járnád az osztályt. valószínűleg azért nem értesz semmit, mert már az alsóbb osztályok anyagából is nagy hiányok vannak a fejedben.

jövőre járj be szeptembertől a korrepetálásokra, (remélhetőleg van nálatok ilyen...) és ha a tanár magyaráz, pláne ha külön neked, szólj rögtön, ha elveszíted a fonalat. Nem sokra mentek, ha értelmes képpel bólogatsz, miközben fogalmad sincs, miről beszél.

Ja, és amit megértettél azt gyakorold is be, mert a következő lépésnél már alkalmazni kell majd az előző fejezetben tanultakat, amihez nem elég, ha hosszas gondolkodás után valahogy képes vagy kiokoskodni a dolgokat. Pl. nehezen fog menni a közös nevezőre hozás, ha fél óra alatt tudod csak megállapítani két szám közös többszörösét. Aztán ezeket a nyamvadt törteket beleírják egy egyenletbe, és egyszerre kell tudnod a törtekkel számolni, algebrai kifejezéseket értelmezni, negatív számokkal dolgozni és egyenletet rendezni.

2012. ápr. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!