Algebrai törteket veszünk, ilyen feladatok vannak például:
1/a-b + 1/b-a - 2/a-b
3/xy - xy/3
x+y+5/2xz+2yz+10z
5(x-y)/10x^2-10y^2
Már ott elakadok, hogy hol fogjak hozzá, a nevezetes azonosságokat leírtuk a füzetbe, de nem az alapján csinálták órán...Egy hétig beteg voltam, holnap doga, az osztályban senki nem érti. Valaki tudna segíteni? :S
15/L
2013. dec. 16. 16:32
1/2 anonim válasza:
Próbáld ebből megérteni, és az ott javasolt módon gyakorolni:
http://www.youtube.com/watch?v=Du7rSaTJeMU
Ha feladatot írsz ki zárójellel jelöld, hogy mi van a számlálóban, mi a nevezőben! Például:
(x+y+5)/(2xz+2yz+10z )=(x+y+5)/(2z(x+y+5))=1/(2z)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megpróbálom. :)
2013. dec. 16. 18:32