Fizika 8. osztályos feladat, segítsék please [? ]

A víz és homok keverékét (zagyvát) kotróhajó szivattyújával hidraulikus úton juttatták az építkezési területre. A szivattyú 785 kPa (Pascal) nyomást képes kifejteni. Milyen magasra kell feljuttatni a keveréket, ha annak sűrűsége 1080 Kilogramm/köbméter (Nem tudtam számokkal leírni, bocsánat)

2013. dec. 11. 21:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Könyörgök zsenik csak egy számítást please :D
2013. dec. 11. 21:58
 2/4 anonim ***** válasza:

p = 785 kPa = 785000 Pa

ρ = 1080 kg/m³

—―—―—―—―—―—―—―—―—―

h=?


(ρ = ró, görög betű, a sűrűség jele)


A hidrosztatikai nyomás:

p = ρ·g·h


A képlet mindkét oldalát osztjuk (ρ·g)-vel:

p/(ρ·g) = h


h = 785000 Pa / (1080 kg/m³·10 m/s²) = 72,7 m

2013. dec. 12. 07:09
 3/4 anonim ***** válasza:

p = 785 kPa = 785000 Pa

ρ = 1080 kg/m³

—―—―—―—―

h=?


(ρ = ró, görög betű, a sűrűség jele)


A hidrosztatikai nyomás:

p = ρ·g·h


A képlet mindkét oldalát osztjuk (ρ·g)-vel:

p/(ρ·g) = h


h = 785000 Pa / (1080 kg/m³·10 m/s²) = 72,7 m


(Nem tudom, az előbb miért írt ki krikszkrakszokat.)

2013. dec. 12. 07:12
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2014. jan. 10. 10:34