A víz és homok keverékét (zagyvát) kotróhajó szivattyújával hidraulikus úton juttatták az építkezési területre. A szivattyú 785 kPa (Pascal) nyomást képes kifejteni. Milyen magasra kell feljuttatni a keveréket, ha annak sűrűsége 1080 Kilogramm/köbméter (Nem tudtam számokkal leírni, bocsánat)2013. dec. 11. 21:52
1/4 A kérdező kommentje:
Könyörgök zsenik csak egy számítást please :D
2013. dec. 11. 21:58
2/4 anonim válasza:
p = 785 kPa = 785000 Pa
ρ = 1080 kg/m³
—―—―—―—―—―—―—―—―—―
h=?
(ρ = ró, görög betű, a sűrűség jele)
A hidrosztatikai nyomás:
p = ρ·g·h
A képlet mindkét oldalát osztjuk (ρ·g)-vel:
p/(ρ·g) = h
h = 785000 Pa / (1080 kg/m³·10 m/s²) = 72,7 m
3/4 anonim válasza:
p = 785 kPa = 785000 Pa
ρ = 1080 kg/m³
—―—―—―—―
h=?
(ρ = ró, görög betű, a sűrűség jele)
A hidrosztatikai nyomás:
p = ρ·g·h
A képlet mindkét oldalát osztjuk (ρ·g)-vel:
p/(ρ·g) = h
h = 785000 Pa / (1080 kg/m³·10 m/s²) = 72,7 m
(Nem tudom, az előbb miért írt ki krikszkrakszokat.)
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2014. jan. 10. 10:34