A feladat azt kéri, hogy írjuk fel az A(0;0) ponton áthaladó egyenes egyenletét, amely párhuzamos az e egyenessel.2017. márc. 26. 14:04
1/2 A kérdező kommentje:
már elmondta valaki, hogy a normálvektora olvasható le az egyenes egyenletéből, de miért?
és ha ez megvan akkor innen hogyan tovább?
2017. márc. 26. 14:12
2/2 anonim válasza:
Különben a normálvektor és az irányvektor is leolvasható.
Hogy miért? Vedd elő mind a két egyenletet:
norm. Ax+By=A*x0+By0
irány. v2*x-v1*y=v2*x0-v1*y0
Ebből leolvasható, hogy a fenti példában n(3;-2) illetve v(2;3). Mivel párhuzamos a megadott egyenessel, ezért 3x-2y=b alakra hozható. Ha x=y=0 => b=0. Tehát 3x-2y=0, azaz y=3x/2. Sz. Gy.