A feladat azt kéri, hogy írjuk fel az A(0;0) ponton áthaladó egyenes egyenletét, amely párhuzamos az e egyenessel.

2017. márc. 26. 14:04
 1/2 A kérdező kommentje:

már elmondta valaki, hogy a normálvektora olvasható le az egyenes egyenletéből, de miért?

és ha ez megvan akkor innen hogyan tovább?

2017. márc. 26. 14:12
 2/2 anonim ***** válasza:

Különben a normálvektor és az irányvektor is leolvasható.

Hogy miért? Vedd elő mind a két egyenletet:

norm. Ax+By=A*x0+By0

irány. v2*x-v1*y=v2*x0-v1*y0

Ebből leolvasható, hogy a fenti példában n(3;-2) illetve v(2;3). Mivel párhuzamos a megadott egyenessel, ezért 3x-2y=b alakra hozható. Ha x=y=0 => b=0. Tehát 3x-2y=0, azaz y=3x/2. Sz. Gy.

2017. márc. 26. 16:45