Van 3 testvér.66 forintért cukorkát vettek. Megegyeztek, hogy mindenki 22 forintot fizet. (22+22+22=66) De Daninál nem volt pénz, Bélánál pedig csak 16 forint volt. Béla, azt mondta, hogy kifizeti majd Dani részét is. Lórándnál volt 50 forint ezt kifizette az eladónak. Mennyi jár Lórándnak a testvéreitől?2010. máj. 11. 20:13
1/1 anonim válasza:
Béla még 6-al tartozik,de ha ő fizet tesója helyett akkor 28-at kell adjon. /16+6= 22, 0+ 22=22vagy 6+22=28