Most lehet, hogy hülye vagyok, de az elsőnek már eleve sokkal több diója van, mint a másodiknak. Nem lesz egyenlő sose, ha minden körben mindkettőnek adnak. Vagy igen? :$2011. máj. 5. 13:10
1/5 anonim válasza:
NEm is az a kérdés, hogy egyenlő lesz-e:)
Válasz: 4× kell, hiszen:
16 5 /+2
18 7 /+2
20 9 /+2
22 11
2/5 anonim válasza:
"hogy az elsőnek csak kétszerannyi diója legyen, mint a másodiknak? "
Nem az a kérdés, hogy mikor lesz egyenlő, hanem, hogy mikor lesz kétszer annyi.
3/5 A kérdező kommentje:
jójó, oké.
felfogtam, et én is már kiszámoltam.
de egyenlettel hogy kell leirni? :S
2011. máj. 5. 14:03
4/5 anonim válasza:
16+2*x = 2*(5+2*x)
16+2*x = 10+4*x)
6 = 2*x
x = 3
16+2*3 = 16+6 = 22
2*(5+2*3)= 2*11
5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
Így próbálkoztam, de csak annyit írtam én, hogy 5+2x (:
2011. máj. 5. 14:50