Két testvér közül az egyiknek 16, másiknak 5 diója van. Hányszor kell mindegyiknek 2-2 diót adni, hogy az elsőnek csak kétszerannyi diója legyen, mint a másodiknak? Hány diója lesz ezek után a testvéreknek?

Most lehet, hogy hülye vagyok, de az elsőnek már eleve sokkal több diója van, mint a másodiknak. Nem lesz egyenlő sose, ha minden körben mindkettőnek adnak. Vagy igen? :$
2011. máj. 5. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:

NEm is az a kérdés, hogy egyenlő lesz-e:)

Válasz: 4× kell, hiszen:

16 5 /+2

18 7 /+2

20 9 /+2

22 11

2011. máj. 5. 14:00
 2/5 anonim ***** válasza:

"hogy az elsőnek csak kétszerannyi diója legyen, mint a másodiknak? "

Nem az a kérdés, hogy mikor lesz egyenlő, hanem, hogy mikor lesz kétszer annyi.

2011. máj. 5. 14:00
 3/5 A kérdező kommentje:

jójó, oké.

felfogtam, et én is már kiszámoltam.

de egyenlettel hogy kell leirni? :S

2011. máj. 5. 14:03
 4/5 anonim ***** válasza:

16+2*x = 2*(5+2*x)

16+2*x = 10+4*x)

6 = 2*x

x = 3


16+2*3 = 16+6 = 22


2*(5+2*3)= 2*11

2011. máj. 5. 14:31
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

Így próbálkoztam, de csak annyit írtam én, hogy 5+2x (:

2011. máj. 5. 14:50