2010. nov. 24. 18:26
2/2 anonim válasza:
Legyen a négy életkor
A, B, C, D
A feltételeknek megfelelő 4 egyenlet
A + (B + C + D)/3 = P (37)
B + (A + C + D)/3 = Q (39)
C + (A + B + D)/3 = R (41)
D + (A + B + C)/3 = S (45)
Kérdés a négy életkor átlaga
EK(4) = (A + B + C + D)/4
Az egyenletek mindkét oldalát 3-mal szorozva, majd összeadva
6(A + B + C + D) = 3(P + Q + R + S)
2(A + B + C + D) = P + Q + R + S
A + B + C + D = (P + Q + R + S)/2
Mindkét oldalt 4-gyel osztva
(A + B + C + D)/4 = (P + Q + R + S)/8
Tehát
EK(4) = (P + Q + R + S)/8
Behelyettesítés után
EK(4) = 20,25
===========