Hany hidrogenmolekula talalhato 1.55 liter 27 cfokos,10^5 Pa nyomasu hidrogengazban?


2017. márc. 21. 19:48
 1/3 tatyesz ***** válasza:
pV=nRT, n az anyagmennyiség mólban, 1 mól= 6·10²³ db.
2017. márc. 22. 09:27
 2/3 Arp Du ***** válasza:

standard állapotú gázok (25 Cfok, 10^5 Pa légköri nyomás):

1 mol térfogata: 24,5 dm3= 24,5 L

x mol térfogata: 1,55 L

x=1,55/24 mol =0,0646 mol


1 mol-ban: 6*10^23 db molekula

0,0646 mol-ban: 0,0646 *6*10^23 db molekula

2017. márc. 22. 17:21
 3/3 Arp Du ***** válasza:

az elsőhöz: a mértékegyséket váltsd át SI-be, mielőtt behelyettesítesz

p=10^5 Pa

V=1,55 L= 1,55 dm³= 1,55*10^-3 m³

R=8,314 gázállandó

T=27 Cfok= 300 Kelvin

eredmény: n= 0,0621 mol

ennyiszer 6·10²³ db

2017. márc. 23. 15:01