2017. márc. 21. 19:48
1/3 tatyesz válasza:
pV=nRT, n az anyagmennyiség mólban, 1 mól= 6·10²³ db.
2/3 Arp Du válasza:
standard állapotú gázok (25 Cfok, 10^5 Pa légköri nyomás):
1 mol térfogata: 24,5 dm3= 24,5 L
x mol térfogata: 1,55 L
x=1,55/24 mol =0,0646 mol
1 mol-ban: 6*10^23 db molekula
0,0646 mol-ban: 0,0646 *6*10^23 db molekula
3/3 Arp Du válasza:
az elsőhöz: a mértékegyséket váltsd át SI-be, mielőtt behelyettesítesz
p=10^5 Pa
V=1,55 L= 1,55 dm³= 1,55*10^-3 m³
R=8,314 gázállandó
T=27 Cfok= 300 Kelvin
eredmény: n= 0,0621 mol
ennyiszer 6·10²³ db