Mennyi vizet öntsünk 2 liter 100%-os almaléhez, hogy 65%-os almalevet kapjunk?

Valaki légyszíves vezesse le nekem ha tudja,kérem szépen,mert nem igazán megy ez nekem.Csomót gondolkodtam rajta,de egyszerűen nem.

2016. dec. 7. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Mennyi lének a 65%-a 2 liter?


Ha 65% = 2 liter, akkor

1 % = 2/65 liter.

100% = 100 * 1% = 100 * 2/65 liter = 200/65 liter ≈ 3,08 liter.


3,08 liter – 2 liter = 1,08 liter = l liter és 8 centiliter.


V á l a s z :

1,08 liter vizet kell hozzáönteni.


E l l e n ő r z é s :

3,08 * 65/100 = 2,002

A 2‰ eltérés a 200/65 2-tizedesjegyre való kerekítése miatt adódott. Ha pontosabb értékkel számolsz (200/65 = 3,0769230…; a 769230 szakasz végtelenségig ismétlődik); akkor pontosabb lesz az ellenőrzéskor kapott érték.

2016. dec. 7. 18:46
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2016. dec. 7. 19:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2016. dec. 11. 09:41