Valaki légyszíves vezesse le nekem ha tudja,kérem szépen,mert nem igazán megy ez nekem.Csomót gondolkodtam rajta,de egyszerűen nem.2016. dec. 7. 18:07
1/3 anonim válasza:
Mennyi lének a 65%-a 2 liter?
Ha 65% = 2 liter, akkor
1 % = 2/65 liter.
100% = 100 * 1% = 100 * 2/65 liter = 200/65 liter ≈ 3,08 liter.
3,08 liter – 2 liter = 1,08 liter = l liter és 8 centiliter.
V á l a s z :
1,08 liter vizet kell hozzáönteni.
E l l e n ő r z é s :
3,08 * 65/100 = 2,002
A 2‰ eltérés a 200/65 2-tizedesjegyre való kerekítése miatt adódott. Ha pontosabb értékkel számolsz (200/65 = 3,0769230…; a 769230 szakasz végtelenségig ismétlődik); akkor pontosabb lesz az ellenőrzéskor kapott érték.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2016. dec. 7. 19:38