Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ti hogy csinaljatok? Mit kene...

Ti hogy csinaljatok? Mit kene valtoztatnom?

Figyelt kérdés
Talan nem jo kategoriaban van, de mashova nem tudtam teeni. Szoval a kerdesem az hogy ti hogyan tanultok hatekonyan , es gyorsan ? Velem az a baj hogy nagyon sokaig eltudom huzni a tanulasi idot, mert minden kis apro dolgot megszeretnek tanulni , ami persze nem kell a dogaban . Es tudom hogy ez a baj, de akkor mit kene csinalnom? Igaz, most még csak 8. Osztalyos vagyok, egy nyolcosztalyos osztalyban, de jovore szeretnem ha jobb lenne az atlagom mert ahova egyetemre szeretnek menni jo erettsegi,es jegyek kellenek. Tudom, es elfogadim hogy korai ezen gondolkozni, de ovodas korom ota ez szeretnek lenni , es nagyon nagyot csalodnek magamban , ha a tanulasom miatt ez nrm valosulhatna meg . 15 eves vagyok , angolbol van egy nyelvvizsgam , de nemetbol is igyekszem majd lerakni. Sgival akkor a kerdes , hogyan lehet valaki kituno vagy egy apr negyes becsuszhat , max 2-3 ... Kerlek minden tapasztalat , eszrevetel , tanacs , esteleg tiltas erdekel. Tenyleg nagyon csalodott lennek ha a nem eleg jo jegyem miatt adnek fel egy almot.Minden erdekel ,ha van olyan aki rosszul tanult, de rajott hogy mi volt a baj , az is erdekel .koszi

2017. márc. 21. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Számítógép, telefon stb. kikapcsolva és jó messze legyen!

Akkor tanulj amikor a leghatékonyabb (nekem hajnali 5:30 és 7 között), érdeklődve állj neki a dolognak, próbáld "becsapni" magad hogy téged ez nagyon nagyon érdekel, motiváld magad!

2017. márc. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulnod kiemelned a lenyeget. Suliban ezt nem tanitjak? 4 evvel vagyok nalad idosebb, mi alapbol oran is gyakoroltuk a lenyeget kiemelni egy tankonyvi szovegbol, meg volt tanulasmodszertan orank valami "tanulas tanitasa azaz TT" cimen futott, meg kilencedikben is volt. Amugy meg nem kell ennyire rastresszelni a gimire meg az erettsegire, senki nem halt meg bele. Siman teljesitheto, ha nem valami eszmeletlen buta az ember.
2017. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne izgulj ennyire... Nekem 4,5-ös átlagom volt gimiben, szóval nem voltam kitűnő, mégis simán 440 pontot elértem az 500-ból egyetemi felvételin. Nem hinném, hogy ha becsúszik 1-2 négyes, az probléma lenne. Milyen szakra szeretnél amúgy menni? A ponthatárok miatt ne mindegy.
2017. márc. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Fogorvosi
2017. márc. 21. 18:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt össze van szedve néhány alap dolog a hatékony tanulásról:


[link]

2017. márc. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is sokszor észreveszem magamon, hogy túlságosan részletekbe menően tanulok, de csak azoknál a tantárgyaknál, amik tényleg érdekelnek. Néha nagyon idegesít, de közben azt is érzem, hogy ez később megtérül, mert abba az irányba szeretnék továbbtanulni.



Itt van néhány tipp:

1. Időpont: Mindenki máskor tanul gyorsan, hatékonyan. Van aki reggel, van aki délután, van aki este (talán még éjszakai is van, de szerintem az nagyon nagyon ritka lehet). Én például 17-21 óráid tudok a legjobban tanulni. Ezt próbáld meg kitapasztalni magadnak.


2. Módszer: Találd meg azt a módszert, amivel a legkönnyebbé és leggyorsabbá teheted a tanulást. Pl. emelj ki fontos részeket (kulcsszavakat) szövegkiemelővel, készíts gondolattérképet, olvasd fel hangosan a szöveget. Esetleg a környezetváltozás is segíthet pl. könyvtár, szabadtér.


3.Időbeosztás: határozd el, hogy egy bizonyos idő alatt meddig szeretnél eljutni az anyagban, és ezt tartsd is be. Mindig hagyj időt az ismétlésre és az ellenőrzésre, így mindig tudni fogod, hogy biztos megtanultad-e az anyagot (és nem csak átfutottál rajta).


4.Pihenés: Nekem személy szerint kell kb félóra pihenő miután hazaérek a suliból, mielőtt elkezdenék tanulni. Lehet, hogy neked jobb, hogyha még "készenléti állapotban" van az agyad, akkor ez nem vonatkozik rád. De ha azt érzed tanítás végén, hogy az idegeid teljesen elnyűttek, akkor kicsit pihenj, még mielőtt elkezdenél tanulni.


5.Órai figyelés: Mindig próbálj meg figyelni órán! Ez nagyon fontos. Ha még nem is sikerül teljesen az anyagra koncentrálni, akkor is hallgasd, de semmiképpen ne beszélj (így is megragadhat egy-egy szó, de ha elkezdesz beszélgetni valakivel még az sem fog megmaradni, hogy milyen órán voltál). Az osztályomból érdekes módon szinte mindig csak azok nem értik, hogy miről van szó, akik végigdumálják az egész órát, ráadásul ezzel azt is zavarják aki szeretne figyelni.


6.Fontossági sorrend: Állíts fel a tantárgyak között egy fontossági sorrendet. Ha felelésre, dogára vagy csak úgy óráról órára tanulsz, mindig azzal kezdd, amelyik előrébb van a sorrendben. Így elkerülheted azt a helyzetet, ami nálam 7.-8. körül rendszeresen fennállt: ha 4-5 dologból is készülni kellett, nem tudtam melyikkel kezdjem, melyikkel fejezzem be (mi van, ha nem jut valamire elég idő?)...mióta kidolgoztam a saját fontossági sorrendemet ezt az akadályt legyőztem. :)


7.Elengedés: Az érettségin nem fogják az összes tantárgyat figyelembe venni. Ha fogorvosnak készülsz, és ebben már biztos vagy, akkor néhány tantárgyból "engedd el" a kitűnőséget. Pl. föciből, énekből, rajzból, tesiből, egyéb tölteléktárgyból. Nem kell mindenképpen dicséretes ötösnek lenni, ne izgulj, ha becsúszik 1-2 rosszabb egy.


8.Tájékozódás: Ne csak a suliban foglalkozz azzal, ami érdekel, hanem otthon is. Nézegess interneten videókat, cikkeket az adott témában. Akár hozzákapcsolódó eseményre is menj el (mondjuk fogorvosos eseményt nem tudok).


9.Fenntartás: Nyáron, (vagy egy hosszabb sulis kihagyás pl. betegség, nagy utazás, iskolaváltás, bármi) alatt is tartsd fenn a tudásod. Nem kell a szünetben beletokosodni a székbe és könyvvel a kezedben járni-kelni (sőőőt, inkább pihenj, élvezd a nyarat). De hetente 1-2 oldal elolvasása valami olyan dologról, ami érdekel nem túl megterhelő.



10.Ne görcsölj!: Ne félj a gimnáziumtól, az érettségitől és a továbbtanulástól. Már most komolyan veszed, felismerted, hogy ez fontos. Van aki 11.-ben jön rá, hogy "hoppá, fogalmam sincs mi lesz velem 1 év múlva..." Hidd el, hogy nem nagy ördöngösség az érettségi. Mivel nyolcosztályosban vagy, valószínűleg ugyanazok lesznek a tanáraid, az osztálytársak, az iskola, a szabályok.


Sok sikert! :)


16/L (10. oszt., szintén egy nyolcosztályosban, orvosi pályára készülve)

2017. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :)
2017. márc. 22. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!