Bocs de a hatványt igy irom pld:5/6 j= ne értsetek fére(AKKOR EZ: / MOST NEM OSZTÁST HANEM HATVÁNYT AZTA KIS SZÁMOT AMI FELÜL VAN.)
A)5/6*125=5/6*5/3=5/9
b)36*6/8 (ez nincs meg leci segitsetek)
c)2/10*64=2/10*2/6=2/16
d)0.001*0.1/5=0.1/3*0.1/5=0.1/8
e)(-0.3)/15*(-0.027)=(-0.3)/15*(-0.3)/3=(-0.3)/18
f)0.4*0.6=0.4*0.4/2=0.4/3
g)0.25*0.125(sehogy sem jon ki leci segitsetek)
AKKOR EZ: / MOST NEM OSZTÁST HANEM HATVÁNYT AZTA KIS SZÁMOT AMI FELÜL VAN.
2012. nov. 5. 19:07
1/2 bongolo válasza:
Jók
A hatványozás jele a számítógépen egyébként a kalap jel: 2^3 kettő a harmadikon.
b)36*6/8
36 = 6^2
vagyis 6^10
g)0.25*0.125
0.25 = 0.5^2
0.125 = 0.5^3
szóval 0.5^5
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.És azt is hogy megmontad melyik a hatvány jele a gépen.
2012. nov. 6. 15:38