Léci nézétek át, hogy meik jó és ami nincs kész csináljatok meg? TÖBBI LENT.


Bocs de a hatványt igy irom pld:5/6 j= ne értsetek fére(AKKOR EZ: / MOST NEM OSZTÁST HANEM HATVÁNYT AZTA KIS SZÁMOT AMI FELÜL VAN.)

A)5/6*125=5/6*5/3=5/9

b)36*6/8 (ez nincs meg leci segitsetek)

c)2/10*64=2/10*2/6=2/16

d)0.001*0.1/5=0.1/3*0.1/5=0.1/8

e)(-0.3)/15*(-0.027)=(-0.3)/15*(-0.3)/3=(-0.3)/18

f)0.4*0.6=0.4*0.4/2=0.4/3

g)0.25*0.125(sehogy sem jon ki leci segitsetek)

AKKOR EZ: / MOST NEM OSZTÁST HANEM HATVÁNYT AZTA KIS SZÁMOT AMI FELÜL VAN.


2012. nov. 5. 19:07
 1/2 bongolo ***** válasza:

Jók


A hatványozás jele a számítógépen egyébként a kalap jel: 2^3 kettő a harmadikon.


b)36*6/8

36 = 6^2

vagyis 6^10


g)0.25*0.125

0.25 = 0.5^2

0.125 = 0.5^3

szóval 0.5^5

2012. nov. 5. 21:53
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.És azt is hogy megmontad melyik a hatvány jele a gépen.
2012. nov. 6. 15:38