Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Légy jó mindhalálig! - hoz...

Betti01 kérdése:

A Légy jó mindhalálig! - hoz "kérdez-felelekes" olvasónaplót kellene készíteni, de tanácstalan vagyok, pedig ELOLVASTAM! (? ) NEM azt várom el, hogy ti csináljátok meg helyettem!

Figyelt kérdés

1, Mikor és hol játszódik a regény? (év, ország, város)

2, Adj címet a fejezeteknek! Mindegyíkhez írj néhány pontból álló vázlatot, emlékeztetőt!

3, Ábrázold a legfontosabb szereplők kapcsolatait!

4, Értelmezd a regény címét! Mutass rá, hogyan függ össze a mű címe a témájával!

5, Jellemezd egy-egy találó idézettel Misi tanárait!

6, Írj 8-10 mondatos véleményt Gyéres tanár úr következő mondatáról: "Az is tolvaj, aki mások bizalmát meglopja!"

7, Melyik szereplő helyében lennél szívesen? Melyikkel nem cserélnél? Indokold is meg a választásodat!

8, Jellemezd Nyilas Mihályt! Véleményedet indokold!(fogalmazás)

9, Milyen üzenete van a regénynek a te számodra? Milyen hatást tett benned a mű?



2012. aug. 14. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

NEM azt várom el, hogy ti csináljátok meg helyettem!


Akkor mit?

2012. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Ha olvastad akkor ezt tudnod kellene.

2. A fejezeteket vedd önálló írásként és ahhoz mérten adj nekik valami címet. Tök mindegy, hogy mit csak legyen hozzá valami cím. Pl. "A pakk várása"

3. Nyilas Misi jóban van xy-al, mert egy faluból származnak

7. Na ezt igazán illene tudni eldönteni ha olvastad

8. Itt támaszd is alá idézésekkel a könyvből, hogy mért gondolod pl becsületesnek.

9. Ez meg egyéni


Kb ennyi segítséget tudok adni, mert már vagy 10 éve, hogy olvastam a regényt. Egyébként javaslom, hogy készítsd el MAGADTÓL, mert ilyeneket a középiskolában majd kisujjból kell kiráznod.

2012. aug. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja meg még annyit: a mi korunkban, ha nem tudtuk egyedül megoldani az ilyen dolgokat akkor összeült az osztály néhány tagja és segítettünk egymásnak. Istenem, hogy is nőhettünk fel internet nélkül?!
2012. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hányszor teszed még ki ezt a kérdést? Én legalább 3X találkoztam a héten vele. Nem lett volna egyszerűbb elolvasni az a 200 oldalt értelmesen?
2012. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Aki normális választ adott, annak köszi!:)

Elolvastam! Nem nagyon érdekel ez a könyv, de azért karóval sem szeretném kezdeni az évet...na de mindegy!!

2012. aug. 15. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!