(A/2*gyök3) négyzet+ (A/2*gyök3) négyzet ezt hogyan tudom egyszerűsíteni?

2017. márc. 7. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Kibontjuk a zárójeleket:


(A^2)/12 + (A^2)/12 = 2*(A^2)/12=(A^2)/6

2017. márc. 7. 10:08
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jelen esetben nálam az a/2 esetében a / egy tört vonal lehet ezt elfelejtettem leírni:)
2017. márc. 7. 10:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel a tört és az osztás ekvivalens egymással, teljesen mindegy... A végeredmény jó.
2017. márc. 7. 11:57
 4/4 Arp Du ***** válasza:

ha ((A/2)*gyök3)négyzet

(A^2)*3/4 +(A^2)*3/4 = (A^2)*6/4

2017. márc. 8. 16:44