2010. márc. 19. 20:14
1/3 A kérdező kommentje:
bocsi, az elején az "A" az kis "a" a négyzeten
2010. márc. 19. 20:15
2/3 anonim válasza:
Csak ki kell emelni az ab-t, és leosztani vele. A kiemeléshez fel kell ismerni a tagok közös tényezőit.
a^2b-2ab=ab*a-ab*2=ab(a-2).
Az a-t és a b-t külön-külön is kiemelheted.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2010. márc. 20. 13:16