A (négyzet) *b-2ab/ab egyszerűsíteni kell, é ez a megoldás: a-2 Le tudná vki írni az egyszerűsítés menetét?

2010. márc. 19. 20:14
 1/3 A kérdező kommentje:
bocsi, az elején az "A" az kis "a" a négyzeten
2010. márc. 19. 20:15
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak ki kell emelni az ab-t, és leosztani vele. A kiemeléshez fel kell ismerni a tagok közös tényezőit.


a^2b-2ab=ab*a-ab*2=ab(a-2).


Az a-t és a b-t külön-külön is kiemelheted.

2010. márc. 19. 20:29
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2010. márc. 20. 13:16