2017. febr. 20. 20:41
2/5 A kérdező kommentje:
Hogyan?
2017. febr. 20. 21:14
3/5 anonim válasza:
Gondolkozz!
T=a^2=a*a => átló=gyök2*a
2T=2(a^2)=gyök2a*gyök2a => oldal egyenlő az "a" oldalú négyzet átlójával.
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. febr. 20. 21:45
5/5 anonim válasza:
Mivel a feladat szerkesztés, ezért jegyezzük meg gyorsan hogy néz ki a szerkesztés: a négyzet egyik csúcsából A rajzolunk egy kört, a sugara a négyzet oldala. Meghosszabítod az AB oldalt, a kört az E pontban metszi és az AD oldat, a kört az F pontban metszi. A keresett négyzet a BDEF.