Gabriella_kovacs246 kérdése:

Ha adott egy négyzet akkor hogyan kell kétszer akkora területű négyzetet szerkeszteni?


2017. febr. 20. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Pl. az átlóból.
2017. febr. 20. 20:46
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogyan?
2017. febr. 20. 21:14
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Gondolkozz!


T=a^2=a*a => átló=gyök2*a


2T=2(a^2)=gyök2a*gyök2a => oldal egyenlő az "a" oldalú négyzet átlójával.

2017. febr. 20. 21:27
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. febr. 20. 21:45
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Mivel a feladat szerkesztés, ezért jegyezzük meg gyorsan hogy néz ki a szerkesztés: a négyzet egyik csúcsából A rajzolunk egy kört, a sugara a négyzet oldala. Meghosszabítod az AB oldalt, a kört az E pontban metszi és az AD oldat, a kört az F pontban metszi. A keresett négyzet a BDEF.
2017. febr. 21. 18:52