Hogyan kell ezt a két egyenletet megoldani?


3x^6+6x^3+3=0


x^4+4x^2+4=x^2+2


2017. febr. 28. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Klasszikus megoldási módszer legyen mondjuk y=x^3

ekkor 3y^2+6y+3=0 egyszerűsítve y^2+2y+1=0=(y+1)^2

megoldod y-ra majd visszahelyettesítesz x-be


másiknál x^2=y és ekkor y^2+4y+4=y+2 amiből y^2+3y+2=0

2017. febr. 28. 19:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2017. febr. 28. 21:59