Hogy kell megoldani ezt az egyenletet? Sinx-cosx*gyok3=0

2017. jan. 22. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem lehet kitalálni. hogy mi lenne a kérdés:

sin(x)-cos(x)*gyok3=0, vagy

sin(x)-cos(x*gyok3)=0, vagy mi?

2017. jan. 22. 16:31
 2/5 anonim ***** válasza:

sinx-cosx*gyok3=0

(1/2)sinx-(gyok3/2)cosx=0

cos(pi/3)sinx-sin(pi/3)cosx=0, innen pedig addíciós képlettel.

2017. jan. 22. 16:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Sinx-cosx*gyök3=0

négyzetre kell emelni ekkor:

sin^2x-cos^2x*3=0


behelyettesítés a sin2^x=1-cos^2x


1-cos^2x-3cos^2x=0

-4cos2^x+1=0

cos^2x=0,25

cosx=0,5

x=60 fok


x1= pi/3 * 2k*pi

x2= 5pi/3* 2k'*pi


k, k' € R

2017. jan. 22. 16:35
 4/5 anonim ***** válasza:

#2


Miért kell elosztani kettővel?

2017. jan. 22. 17:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert így 2 olyan konstanst kapsz, ami ugyanannak a szögnek a koszinusza ill. szinusza(1/2=cos(60), gyök3/2=sin(60), így pedig felhasználható a sin(x-y)=sin(x)cos(y)-cos(x)sin(y) azonosság.
2017. jan. 23. 09:47