2017. jan. 22. 16:00
1/5 anonim válasza:
Sajnos nem lehet kitalálni. hogy mi lenne a kérdés:
sin(x)-cos(x)*gyok3=0, vagy
sin(x)-cos(x*gyok3)=0, vagy mi?
2/5 anonim válasza:
sinx-cosx*gyok3=0
(1/2)sinx-(gyok3/2)cosx=0
cos(pi/3)sinx-sin(pi/3)cosx=0, innen pedig addíciós képlettel.
3/5 anonim válasza:
Sinx-cosx*gyök3=0
négyzetre kell emelni ekkor:
sin^2x-cos^2x*3=0
behelyettesítés a sin2^x=1-cos^2x
1-cos^2x-3cos^2x=0
-4cos2^x+1=0
cos^2x=0,25
cosx=0,5
x=60 fok
x1= pi/3 * 2k*pi
x2= 5pi/3* 2k'*pi
k, k' € R
4/5 anonim válasza:
#2
Miért kell elosztani kettővel?
5/5 anonim válasza:
Mert így 2 olyan konstanst kapsz, ami ugyanannak a szögnek a koszinusza ill. szinusza(1/2=cos(60), gyök3/2=sin(60), így pedig felhasználható a sin(x-y)=sin(x)cos(y)-cos(x)sin(y) azonosság.