Valaki segítene ezt a szöveges feladatot megoldani?


Két tanya 12 km-re van egymástól. Bálint délután 13 órakor indul A faluból gyalog B falu felé 2 km/h sebességgel, majd 16 órakor barátja Gábor B falutól A felé 4 km/h sebességgel.

Mikor találkoznak?

Ki mennyi utat tesz meg a találkozásukig?


2017. febr. 28. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1.) → Bálint, Gábor indulásáig, (16 h – 13 h) * 2 km/h = 6 km-t tesz meg.

2.) → 16 h után, kettőjüknek együtt, 12 km – 6 km = 6 km-t kell megtenniük.

3.) → Kettőjük együttes sebessége 2 km/ h + 4 km/ h = 6 km/h.

4.) → 2.) és 3.) alapján a hátralévő 6 km-t, 6 km/h-s sebességgel, 1 óra alatt teszik meg.

5.) → 16 h + 1 h = 17 órakor találkoznak.

6.) Bálint 6 km + 2 km = 8 km-t tesz meg. (3+1 órányit gyalogol.)

Gábor 4 km-t tesz meg. (1 órányit gyalogol.)

2017. febr. 28. 14:51
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. febr. 28. 15:01