Ebből elvileg 2 db ∝ lesz, de sehogy sem jön ki.

2017. febr. 21. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
19%

Szorozd meg mindkét oldalt (5*cos∝)^2-tel:

(5*cos∝)*5*sin∝*10 = 100

2*cos∝*sin∝ = 20/25

sin(2∝) = 20/25


Visszakeresed számológépbe mennyi lesz a 2∝ értéke, onnan meglesz a megoldás.

2017. febr. 21. 17:15
 2/3 anonim ***** válasza:
19%

Igaza van az elsőnek:

[link]

2017. febr. 21. 17:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!
2017. febr. 23. 13:56