Ebből elvileg 2 db ∝ lesz, de sehogy sem jön ki.2017. febr. 21. 15:07
1/3 anonim válasza:
Szorozd meg mindkét oldalt (5*cos∝)^2-tel:
(5*cos∝)*5*sin∝*10 = 100
2*cos∝*sin∝ = 20/25
sin(2∝) = 20/25
Visszakeresed számológépbe mennyi lesz a 2∝ értéke, onnan meglesz a megoldás.
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!
2017. febr. 23. 13:56