Ha a 3 millió forintos gép értéke a 10. év végén 322122 Ft, akkor hány %-os volt
az éves amortizáció?
2016. dec. 15. 19:46
1/3 anonim válasza:
3000000*(1-x/100)^10 = 322122
10.gyök(322122/3000000) = 1 - x/100
0.8 = 1 - x/100
80 = 100 - x
x = 20
Tehát 20%
Ellenőrzés: 3000000 * 0.8^10 = 322122, tehát a megoldás jó.
2/3 A kérdező kommentje:
20% az éves amortizáció? Én képlet nélkül a következőképpen számoltam ki. 3 millióból kivontam a 322122-t, a maradékot elosztottam tízzel, majd kiszámoltam, hogy ez a 3 milliónak hány százaléka, ez lett 8,59. Vagy az éves amortizáció nem azt jelenti, hogy az eredeti árhoz képest, évente hány százalékot csökkent az értéke?
2016. dec. 15. 22:30
3/3 Arp Du válasza:
Az első szerint mindig az előző évi értékhez képest csökken 20%-kal