Valaki megoldaná nekem ezt a feladatot?


Ha a 3 millió forintos gép értéke a 10. év végén 322122 Ft, akkor hány %-os volt

az éves amortizáció?


2016. dec. 15. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

3000000*(1-x/100)^10 = 322122

10.gyök(322122/3000000) = 1 - x/100

0.8 = 1 - x/100

80 = 100 - x

x = 20

Tehát 20%

Ellenőrzés: 3000000 * 0.8^10 = 322122, tehát a megoldás jó.

2016. dec. 15. 22:01
 2/3 A kérdező kommentje:
20% az éves amortizáció? Én képlet nélkül a következőképpen számoltam ki. 3 millióból kivontam a 322122-t, a maradékot elosztottam tízzel, majd kiszámoltam, hogy ez a 3 milliónak hány százaléka, ez lett 8,59. Vagy az éves amortizáció nem azt jelenti, hogy az eredeti árhoz képest, évente hány százalékot csökkent az értéke?
2016. dec. 15. 22:30
 3/3 Arp Du ***** válasza:
Az első szerint mindig az előző évi értékhez képest csökken 20%-kal
2016. dec. 15. 22:41