Jonaanitag kérdése:

Egy háromszög oldalai a:b=3:5 az egyenlő a 3cm és 5cm!? Nem értem ha valaki tud segitség, egy szög ismert és a h. szög területe is.

2017. febr. 18. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen ez aránypár, tehát az 3 és 5 cm, de pl. 6 cm-nek is vehetjük a másikat 10-nek. De az előbbi jobb mert átláthatóbb.
2017. febr. 18. 17:42
 2/2 anonim ***** válasza:

a:b=3:5 ekkor legyen a=3*x és b=5*x. Fontos, hogy a két oldal nem csak egész szám lehet. Írtad, hogy adott a háromszög területe és a két oldal közti terület.

Háromszög területe = a*b*sin(köztük lévő szög)/2

Ide behelyettesítesz és kapsz valami hasonlót:

szám (terület) =3*x*5*x*sin(szög)/2

Ebből megkapod az xet és visszaszorzol 3mal és 5tel kapod az oldalakat.

2017. febr. 18. 18:29