2017. febr. 18. 17:39
1/2 anonim válasza:
Igen ez aránypár, tehát az 3 és 5 cm, de pl. 6 cm-nek is vehetjük a másikat 10-nek. De az előbbi jobb mert átláthatóbb.
2/2 anonim válasza:
a:b=3:5 ekkor legyen a=3*x és b=5*x. Fontos, hogy a két oldal nem csak egész szám lehet. Írtad, hogy adott a háromszög területe és a két oldal közti terület.
Háromszög területe = a*b*sin(köztük lévő szög)/2
Ide behelyettesítesz és kapsz valami hasonlót:
szám (terület) =3*x*5*x*sin(szög)/2
Ebből megkapod az xet és visszaszorzol 3mal és 5tel kapod az oldalakat.