Háromszög területét hogyan tudom kiszámolni, ha csak egy szöget és két oldalt ismerek. Az ismert oldalak a és c, a szög pedig az alfa?
Figyelt kérdés
Az elv érdekel, azért sem adtam meg az adatokat pontosan. Nincs semmi a füzetébe akinek segítenem kellene a pótvizsgára, de nekem dolgoznom kell, kevés az időm. A sinus és cosinus tételekre rá tudok keresni, de külön oldalakon találom meg ha az oldalakat ismerem ha a szögeket ismerem, nekem kellene egy komplex hülyéknek szóló táblázat szerűség h mi van ha ezt ezt és ezt ismerem, hogy ezeken ne kelljen külön gondolkoznom.2016. aug. 22. 14:14
1/4 Mojjo válasza:
Itt a kulcs az, hogy
T = 1/2a*c*sin béta. Bétánuk ugyan nincs, de sin gammát meg tudjuk közvetlen határozni:
sin gamma = c*sin alfa/a
Innen meghatározzuk a gammát, abból pedig bétát:
béta = 180°-alfa-gamma
Ebből megvan sin gamma, innen meg már csak behelyettesítesz a fenti első képletbe.
2/4 Mojjo válasza:
Egy általános táblázattal az a gond, hogy ha minden egyes esetet bele akarsz tenni, akkor kismillió képletet be kell tanulnod. Ez iszonyat nehéz, megerőltető, időigényes, ezen kívül szinte garantáltan összekevered őket, mert annyi képletet helyesen fejben tartani nem kis mutatvány - mindezek mellé az egész teljesen felesleges is. Van pár alap képlet, ha azokat megtanulod, az összes többit ki tudod belőlük számítani. A matematikaoktatás egyik lényege pont az lenne, hogy ne magolásra neveljük a tanulókat, hanem arra, hogy vegyék észre az összefüggéseket. Hogy gondolkozzanak kicsit, ne csak magolják befelé az anyagot, hogy majd visszamondják, mint egy verset.
3/4 anonim válasza:
Az ilyen feladatoknál a legtöbb esetben az a jó eljárás, hogy derékszögű háromszögeket keresünk, mivel azokra fel tudunk írni egy rakat összefüggést. Ennél a feladatnál hogyha behúzzátok a b oldalhoz tartozó magasságot, akkor sok összefüggés felírható, végül megkapjátok a b oldal hosszát és az ahhoz tartozó magasságot, innen már a T=b*m(b)/2 képlettel ki tudjátok számolni a területet. Ez a módszer arra jó, hogy alap dolgokra vissza tudjátok vezetni a feladatokat, nem kell mindenféle bonyolult képletet használni (és talán jobban meg is érti az összefüggéseket). Ha már kicsit rutinosabbak vagytok, lehet használni szinusz- és koszinusztételt is a megoldáshoz.
4/4 Mojjo válasza:
Aki lepontozott, árulja már el, mi nem tetszik neki az #1-ben írt számolásban, mert akárhogy nézem, nem rontottam el semmit, ráadádul egy baromi gyors, egyszerű számolásmenetet vázoltam fel! Szóval miért is ment a piros kéz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!