2017. febr. 15. 15:58
1/1 bongolo válasza:
Szóval 5-ször annyi tömegű szén van benne, mint H, akkor lesz a tömegszázalék 83,33%=5/6 és 16,67%=1/6.
1 mol szén = 12 g
1 mol hidrogén = 1 g
Legyen mondjuk benne n darab C és m darab H atom:
n·12 = 5·m·1
Ez egész számokkal úgy lehet, ha n=5 és m=12, vagy a többszörösei (mivel az 5-nek és a 12-nek nincs közös osztója).
C₅H₁₂ vagyis pentán.