Megoldás keverési egyenlettel2017. jan. 17. 17:50
1/2 Arp Du válasza:
tömeg= (térfogat *sűrűség):
(x*1,05g/cm3)*0,10 + (y*1,21g/cm3)*0,40 = (1000cm3*1,12g/cm3)*0,22
x+y=1000cm3 -> y=1000-x
ha y-t behelyettesíted, csak x ismeretlen
2/2 Arp Du válasza:
ki tudod számolni x-t?
x*1,05*0,1 + (1000-x)*1,21*0,4 = 1000*1,12*0,22