68. Mekkora térfogatú 10 tömegszázalékos (sűrűsége 1, 050 g/cm3) és 40 tömegszázalékos (sűrűsége 1,210 g/cm3) oldatokat kell elegyíteni ahhoz, hogy 1 dm3 22 tömegszázalékos (sűrűsége 1,120 g/cm3) oldatot készítsünk?

Megoldás keverési egyenlettel

2017. jan. 17. 17:50
 1/2 Arp Du ***** válasza:

tömeg= (térfogat *sűrűség):

(x*1,05g/cm3)*0,10 + (y*1,21g/cm3)*0,40 = (1000cm3*1,12g/cm3)*0,22

x+y=1000cm3 -> y=1000-x

ha y-t behelyettesíted, csak x ismeretlen

2017. jan. 18. 17:52
 2/2 Arp Du ***** válasza:

ki tudod számolni x-t?

x*1,05*0,1 + (1000-x)*1,21*0,4 = 1000*1,12*0,22

2017. jan. 18. 18:06