Hogy kell két szám arányát százalékosan kiszámolni?


Adott két szám, például: 20 és 40

A kettő összege 60, ami a 100%, akkor a 20 és 40 hány százaléka a 60-nak?



2017. febr. 14. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
(20/60)*100= 0,333*100=33,33%
2017. febr. 14. 12:44
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez majdnem jó, de ha az első szám a nagyobb és a második kisebb, akkor már nem jó.

Tehát nem tudjuk melyik szám kisebb, melyik nagyobb.

Lehet akár:

a = 20

b = 40


a = 67

b = 0.02

2017. febr. 14. 12:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Erre gondolsz?

Két szám közül az egyik 20% a másiknak. Összegük 60.

Ha az egyik szám x a másik 0,2x

x+0,2x=60

1,2x=60

x= 50

a másik 50*0,2= 10

Ha nem akkor mi a pontos feladat?

2017. febr. 14. 13:12
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem, egyik szám sem százalék. Csak számok.

Lehetnek akár ezres nagyságrendőzek is.


A lényeg, hogy az egymáshoz való arányukat kellene százalékban megkapni.

Egyszerű példa:

a = 200

b = 200


A két szám összege 400, aminek a és b is 50%-a

De ha pl.:

a = 100

b = 300


Akkor is 400 az összeg, de a két szám aránya már 25% - 75%


Ezeket így fejben egyszerű kiszámolni, de igazából nincs kikötve hogy melyik szám nagyobb, kisebb és mekkora. Az a biztos, hogy pozitív, és nem feltétlenül egész számok.

2017. febr. 14. 13:19
 5/8 anonim ***** válasza:

"Akkor is 400 az összeg, de a két szám aránya már 25% - 75%"


Ez nem a két szám aránya. Ez a 400 nak a 25 és 75 százaléka.

Itt a két szám arány az 1:3 -hoz.

2017. febr. 14. 13:29
 6/8 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy százalékos arány :)

Szóval a lényeg, hogy a két százalékot szeretetném megkapni.

2017. febr. 14. 13:32
 7/8 tatyesz ***** válasza:
Adott a és b. A százalékos arányuk: a/(a+b)*100 és b/(a+b)*100
2017. febr. 15. 09:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Az osztásról, mint műveletről hallottál már? Mert - láss csodát -, az éppen azt mondja meg, hogy az osztó mekkora hányadát jelenti az osztandónak. A te példádban 20/60=1/3, ami tizedesekkel kifejezve kb. 0,3333, azaz 33,33%. A 40-re pedig 66,66% jön ki.
2017. febr. 16. 16:02