Mi van akkor ha az szám előtt két mínusz van?


2017. jan. 26. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Mínusz mínusz = plusz. Matematika 2. osztály.
2017. jan. 26. 16:34
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Azt jelenti, hogy egy negatív számot kell kivonni.
2017. jan. 26. 16:35
 3/3 anonim válasza:
80%

A két mínuszból plusz lesz. Így az utána levő szám előjele megváltozik.

Pl.: 2-(-2)= 2+2=4

2017. jan. 26. 18:42