Nem voltam ott órán, holnap TZ-t írunk, kérlek segítsetek!2015. jan. 11. 10:57
1/3 anonim válasza:
2^3=8
2^(-1)=1/2
2^(-3)=1/(2^3)=1/8
3^(-2)=1/(3^2)=1/9
Tehát, ha valami negatív hatványon van, akkor a negatív azt jelenti, hogy reciproka lesz. Így érthető?
2/3 anonim válasza:
2^-3 az csak annyit jelent, hogy 1/2^3 vagyis ha mínuszjel van a hatványban akkor a reciprokát kell venni a számnak.
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! :)
2015. jan. 11. 11:04