Hogyan kell mínusszal hatványozni? Pl 2 a mínusz köbön

Nem voltam ott órán, holnap TZ-t írunk, kérlek segítsetek!

#matematika #szám #kitevő #hatványozás alap
2015. jan. 11. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:

2^3=8

2^(-1)=1/2

2^(-3)=1/(2^3)=1/8

3^(-2)=1/(3^2)=1/9


Tehát, ha valami negatív hatványon van, akkor a negatív azt jelenti, hogy reciproka lesz. Így érthető?

2015. jan. 11. 10:59
 2/3 anonim ***** válasza:
2^-3 az csak annyit jelent, hogy 1/2^3 vagyis ha mínuszjel van a hatványban akkor a reciprokát kell venni a számnak.
2015. jan. 11. 10:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! :)
2015. jan. 11. 11:04