Valaki leirna nekem konnyen es erthetoen hogy a matekban hogy kell hatvanyozni, a torteket egyszerusiteni es hogy mik azok a nevezeters szorzatok?


2014. dec. 28. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:

hatványozásnál a számot mindig önmagával szorzod meg pl.:

3 a negyediken(nem tudom másképp leírni) ilyenkor a hármat négyszer kell venni:3x3x3x3

amennyi a kitevő annyiszor kell venni az alapot. ebben az esetben a 4 volt a kitevő, és 3 az alap.

Tört egyszerűsíteni úgy lehet,ha megkeresed a legnagyobb közös osztót. pl.: 6/8 a legnagyobb közös osztó a 2. ilyenkor a számlálót és a nevezőt is elosztod 2-vel, a végeredmény pedig 3/4

2014. dec. 31. 12:00
 2/5 anonim ***** válasza:

a nevezetes szorzások másik neve az azonosságok pl.hogyan kell azonos alapú hatványokat szorozni

Nem vagyok biztos ebben,de szerintem ezt jelenti

2014. dec. 31. 12:08
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat sokat segitettek!
2014. dec. 31. 13:53
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
@1: 3^{-1}=? 3^{\frac{1}{2}}=? 3^{\sqrt{2}}=?
2015. jan. 1. 11:22
 5/5 törzsmókus válasza:

@Tom Benko: ennyi erővel: e^{i\pi}=?

…nyilván nem azon a szinten kérdezte, úgyhogy a válaszod kb semmit nem segít.

2015. febr. 5. 10:58