2014. dec. 28. 11:37
1/5 anonim válasza:
hatványozásnál a számot mindig önmagával szorzod meg pl.:
3 a negyediken(nem tudom másképp leírni) ilyenkor a hármat négyszer kell venni:3x3x3x3
amennyi a kitevő annyiszor kell venni az alapot. ebben az esetben a 4 volt a kitevő, és 3 az alap.
Tört egyszerűsíteni úgy lehet,ha megkeresed a legnagyobb közös osztót. pl.: 6/8 a legnagyobb közös osztó a 2. ilyenkor a számlálót és a nevezőt is elosztod 2-vel, a végeredmény pedig 3/4
2/5 anonim válasza:
a nevezetes szorzások másik neve az azonosságok pl.hogyan kell azonos alapú hatványokat szorozni
Nem vagyok biztos ebben,de szerintem ezt jelenti
3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat sokat segitettek!
2014. dec. 31. 13:53
4/5 Tom Benko válasza:
@1: 3^{-1}=? 3^{\frac{1}{2}}=? 3^{\sqrt{2}}=?
5/5 törzsmókus válasza:
@Tom Benko: ennyi erővel: e^{i\pi}=?
…nyilván nem azon a szinten kérdezte, úgyhogy a válaszod kb semmit nem segít.