hatványozás2012. szept. 27. 18:35
1/2 anonim válasza:
próbáld meg valahogy érthetőbben leírni, mert így nem igazán értem, hogy néz ki az egyenlet.
2/2 anonim válasza:
2^2 * m^6 = 6^2 * m^3
Ezt felírhatod így:
2*2 * m*m*m*m*m*m = 6*6 * m*m*m , mert ugye ez a hatványozás lényege.
Ezután a 6-ot felírhatod 2*3 alakban:
2*2 * m*m*m*m*m*m = (2*3)*(2*3) * m*m*m
A zárójelet felbontva:
2*2 * m*m*m*m*m*m =2*3*2*3 * m*m*m
Kicsit átrendezve(csak a sorrendet, és a szóközöket változtattam):
2*2*m*m*m * m*m*m = 2*2*m*m*m * 3*3
Mindkettőben ott van a "2*2*m*m*m", tehát ezzel egyszerűsíthetünk, mindkét oldalt eloszthatjuk vele. Így ez marad:
m*m*m = 3*3
Azaz
m^3=9
m='köbgyök'9
m=2,08
A magyarázatok nélkül "szárazon leírva", a hatványozást nem felbontva:
2^2*m^6=6^2*m^3
2^2*m^6=(2*3)^2*m^3
m^3=3^2
m='köbgyök'9
m=2,08