Hogy kell Derivalni (x+5) ^2 fuggvenyt?

Kérem Valaki elmagyarázna lépésről lépésre. ?

2017. febr. 13. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Két megoldás van:


1. láncszabály

2. az (a+b)^2 rövidített számítási képletével szétbontod, és utána tagonként deriválod.


Én a másodikkal csinálnám, bár az első gyorsabb, azonban ez mindössze személyes preferencia.


Próbáld meg, ha látom/látjuk, hol akadtál el, segítünk/segítek.

2017. febr. 13. 20:38
 2/3 anonim ***** válasza:

((x+5)^2)' = ..

kitevő lejön szorzótényezőnek és eggyel csökken a kitevő:

= 2 * (x+5) ...

A belső függvény deriváltjával megszorzod

= 2 * (x+5) * (x+5)' = 2 * (x+5) * 1 = 2 * (x+5)

2017. febr. 13. 21:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy elvégzed a négyzetreemelést és tagonként deriválsz.

(x+5)^2 = x^2+10x+25, ennek a deriváltja 2x+10.

2017. febr. 14. 17:54