Kérem Valaki elmagyarázna lépésről lépésre. ?2017. febr. 13. 19:39
1/3 anonim válasza:
Két megoldás van:
1. láncszabály
2. az (a+b)^2 rövidített számítási képletével szétbontod, és utána tagonként deriválod.
Én a másodikkal csinálnám, bár az első gyorsabb, azonban ez mindössze személyes preferencia.
Próbáld meg, ha látom/látjuk, hol akadtál el, segítünk/segítek.
2/3 anonim válasza:
((x+5)^2)' = ..
kitevő lejön szorzótényezőnek és eggyel csökken a kitevő:
= 2 * (x+5) ...
A belső függvény deriváltjával megszorzod
= 2 * (x+5) * (x+5)' = 2 * (x+5) * 1 = 2 * (x+5)
3/3 anonim válasza:
Vagy elvégzed a négyzetreemelést és tagonként deriválsz.
(x+5)^2 = x^2+10x+25, ennek a deriváltja 2x+10.