Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy lehet soktényezős szorzat...

Hogy lehet soktényezős szorzatot deriválni?

Figyelt kérdés

Pl.: 3x^2 * y^3 * z^y (ez 3 tényezőből áll, kiemelni nem igen lehet).


Két tényezőnél tudom, de több tényezőnél (amikor mondjuk kiemelni sem lehet) nem. Neten sem találom sehol. Meg tudnátok mondani hogyan kéne? Köszönöm.


2014. szept. 13. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyik deriváltja * a másik kettő + másik deriváltja * a másik kettő és a harmadik deriváltja * a másik kettő.

Ha be akarod látni, hogy ez tényleg jó, akkor csináld azt, hogy az első két szorzatot egy tagnak veszed, így amikor azt deriválod az implicit függvényekre vonatkozó differenciálási azonosságot használva azt is parciálisan fogod deriválni. Így kiadja azt, amit írtam fentebb.

2014. szept. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyébként itt most nem is értem mi a problémád, bármilyen változó szerint deriválsz jó esetben (x és z esetén) egy polinom, rosszabban (y esetén) egy sima parciális deriválás lesz belőle.

d/dx...=6x

d/dy...=3y^2 * z^y + y^3 * z^y ln(z)

d/dz...=yz^{y-1}

2014. szept. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is tisztázni kéne, hogy milyen függvény ez?!


Háromváltozós függvény? Ha igen akkor csak parc.derivál van, amiből lesz gradiens.


Ha nem 3 változós, akkor meg tisztázni kéne, ki kinek a függvénye!


Ez a feladat így értelmetlen!

2014. szept. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!