Valaki segítsen légyszives!2017. febr. 6. 17:11
1/1 anonim válasza:
Aki 24 nap alatt készül el, az 1 nap alatt a munka 1/24-ed részét végzi el.
Aki 36 nap alatt készül el, az 1 nap alatt a munka 1/36-od részét végzi el.
Ketten, együtt 1 nap alatt, a munka 1/24 + 1/36 részét végzik el.
Közös nevezőre hozva:
24 = 2 * 2 * 2 * 3
36 = 2 * 2 * 3 * 3
2 * 2 * 2 * 3 * 3 = 72
72 : 24 = 3
72 : 36 = 2
3/72 + 2/72 = 5/72
Vagyis, együtt, 1 nap alatt, a munka 5/72-ed részét végzik el.
A teljes munka, az egész, 72/72.
72 : 5 = 14,4
Ketten együtt 14,4 nap alatt végeznének.