Egy ház tatarozásával az egyik mester 24 nap, a másik 36 nap alatt készülne el. Hány nap alatt végeznék el együtt a munkát?

Valaki segítsen légyszives!

2017. febr. 6. 17:11
 1/1 anonim ***** válasza:
91%

Aki 24 nap alatt készül el, az 1 nap alatt a munka 1/24-ed részét végzi el.

Aki 36 nap alatt készül el, az 1 nap alatt a munka 1/36-od részét végzi el.


Ketten, együtt 1 nap alatt, a munka 1/24 + 1/36 részét végzik el.

Közös nevezőre hozva:

24 = 2 * 2 * 2 * 3

36 = 2 * 2 * 3 * 3

2 * 2 * 2 * 3 * 3 = 72

72 : 24 = 3

72 : 36 = 2

3/72 + 2/72 = 5/72

Vagyis, együtt, 1 nap alatt, a munka 5/72-ed részét végzik el.


A teljes munka, az egész, 72/72.

72 : 5 = 14,4


Ketten együtt 14,4 nap alatt végeznének.

2017. febr. 6. 18:59