Géza 3 óra alatt és Evelin 6 óra alatt takarítja ki a garázst. Mennyi idő alatt végeznek együtt?

Keremszepen segítsetek!

2016. nov. 10. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
2016. nov. 10. 19:54
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanultam de már elfelejtettem hogyan kell viszont ebből talán ki tudod találni. Bocsi
2016. nov. 10. 19:55
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen
2016. nov. 10. 19:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Géza egyedül egy óra alatt 1/3 részt végez el

Evelin 1/6 részt

1/3+1/6 = 2/6+1/6 = 3/6 rész egy óra alatt

Az egész garázs 6/6 rész (1 egység))

Tehát két óra alatt végeznek.

2016. nov. 10. 19:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2 óra alatt.


Ha ketten együtt takarítanak, akkor 1 óra alatt Géza a garázs 1/3-át, Evelin az 1/6-át takarítja ki. 1/3 + 1/6 = 2/6 + 1/6 = 3/6 = 1/2.

Ketten együtt, 1 óra alatt, a garázs felét takarítják ki. A garázs másik felét újabb 1 óra alatt takarítják ki együtt, azaz 2 órányi időre van szükségük.

2016. nov. 10. 19:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

valahogy így lehet ez alapján

Nincsmit :)

2016. nov. 10. 19:59
 7/9 A kérdező kommentje:
Ooo érteeeem!! Nagyon szépen koszonom mindenkinek
2016. nov. 10. 20:00
 8/9 dq ***** válasza:
58%

Érted?

Akkor mondd meg, hogy mi a válasz Géza 1 óra, Evelin 9 óra esetén.

Illetve ha Géza 1 óra, Evelin 9 óra alatt végezne egyedül, de még Zoltán is beszáll, aki 4 óra alatt lenne képes egyedül -- hogy õk hárman milyen gyorsak.

2016. nov. 11. 00:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Együtt 2 nap alatt sem végeznek, mert Géza rámozdul Evelinre, és jól ellesznek egymással. Persze azért néha takarítanak is, de nem ez lesz a fő tevékenységük. :)
2017. jan. 28. 13:40