Keremszepen segítsetek!2016. nov. 10. 19:37
1/9 anonim válasza:
2/9 anonim válasza:
Én is tanultam de már elfelejtettem hogyan kell viszont ebből talán ki tudod találni. Bocsi
3/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen
2016. nov. 10. 19:58
4/9 anonim válasza:
Géza egyedül egy óra alatt 1/3 részt végez el
Evelin 1/6 részt
1/3+1/6 = 2/6+1/6 = 3/6 rész egy óra alatt
Az egész garázs 6/6 rész (1 egység))
Tehát két óra alatt végeznek.
5/9 anonim válasza:
2 óra alatt.
Ha ketten együtt takarítanak, akkor 1 óra alatt Géza a garázs 1/3-át, Evelin az 1/6-át takarítja ki. 1/3 + 1/6 = 2/6 + 1/6 = 3/6 = 1/2.
Ketten együtt, 1 óra alatt, a garázs felét takarítják ki. A garázs másik felét újabb 1 óra alatt takarítják ki együtt, azaz 2 órányi időre van szükségük.
6/9 anonim válasza:
valahogy így lehet ez alapján
Nincsmit :)
7/9 A kérdező kommentje:
Ooo érteeeem!! Nagyon szépen koszonom mindenkinek
2016. nov. 10. 20:00
8/9 dq válasza:
Érted?
Akkor mondd meg, hogy mi a válasz Géza 1 óra, Evelin 9 óra esetén.
Illetve ha Géza 1 óra, Evelin 9 óra alatt végezne egyedül, de még Zoltán is beszáll, aki 4 óra alatt lenne képes egyedül -- hogy õk hárman milyen gyorsak.
9/9 anonim válasza:
Együtt 2 nap alatt sem végeznek, mert Géza rámozdul Evelinre, és jól ellesznek egymással. Persze azért néha takarítanak is, de nem ez lesz a fő tevékenységük. :)