Leírná valaki a feladat megoldását?
2016. szept. 7. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha Mari y éves, akkor Kati 14-y.

3 évvel ezelőtt Mari y-3, Kati 11-y, együtt tehát 8 évesek voltak.

2016. szept. 7. 21:27
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2016. szept. 7. 21:38
 3/5 A kérdező kommentje:

És ebben az egybe valaki segítene még?

Az A és B jelenlegi életkorának összege 32

Hány évesek ha az A x éves? Mennyi lesznek 7 év múlva? Hány év múlva lesz az életkoruk összege 54? Mikor voltak összesen 22 évesek?

2016. szept. 7. 21:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Hány évesek ha az A x éves? A = x, B = 32 - x


Mennyi lesznek 7 év múlva? A = x + 7, B = 39 - x együtt 46


Hány év múlva lesz az életkoruk összege 54? 11 év múlva


Mikor voltak összesen 22 évesek? 5 évvel ezelőtt

2016. szept. 7. 22:06
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2016. szept. 7. 22:14