Leírná valaki a feladat megoldását?2016. szept. 7. 21:23
1/5 anonim válasza:
Ha Mari y éves, akkor Kati 14-y.
3 évvel ezelőtt Mari y-3, Kati 11-y, együtt tehát 8 évesek voltak.
2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2016. szept. 7. 21:38
3/5 A kérdező kommentje:
És ebben az egybe valaki segítene még?
Az A és B jelenlegi életkorának összege 32
Hány évesek ha az A x éves? Mennyi lesznek 7 év múlva? Hány év múlva lesz az életkoruk összege 54? Mikor voltak összesen 22 évesek?
2016. szept. 7. 21:46
4/5 anonim válasza:
Hány évesek ha az A x éves? A = x, B = 32 - x
Mennyi lesznek 7 év múlva? A = x + 7, B = 39 - x együtt 46
Hány év múlva lesz az életkoruk összege 54? 11 év múlva
Mikor voltak összesen 22 évesek? 5 évvel ezelőtt
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2016. szept. 7. 22:14