Zsolna 260km-re van Kassától. A két városbólegyszerre indult el egymással szemben két autó: a Zsolnáról induló teherautó58km/h, a Kassáról induló autó pedig72km/h sebességgel. Hány óra múlva találkoznak?

2010. máj. 6. 16:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Remélem, nem írok hulyeséget, de 2 óra múlva fognak találkozni. Az elso ora alatt 58+72=130 km-t tesznek meg, vagyis a távolság felét. A második óra alatt is ugyanennyit mennek, vagyis a második óra végén a koztuk levo távolság 0 lesz.


1h…………260-58-72=130km

2h…………130-58-72=0km

2010. máj. 6. 17:03