Köszi2017. jan. 24. 19:11
1/1 Arp Du válasza:
kénsav H2SO4 fogyott n=c*V= 0,16mol/dm3 *11/1000dm3 = 0,00176 mol
reakció: Ba(OH)2 + H2SO4 -> BaSO4 + 2 H2O
1 mol reagál 1 mol-lal
0,00176 mol kénsav reagált: 0,00176 mol Ba(OH)2-vel
Ba(OH)2: V=n/c= 0,00176mol /0,128 mol/dm3 =0,01375dm3 =13,75cm3