Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen sav oldja az ezüstöt?

Milyen sav oldja az ezüstöt?

Figyelt kérdés
Sok helyen kerestem rá a választ. Egyetlen értékelhető információt találtam a neten ez az volt, hogy tömény kénsav forrón oldja. Én igazából egy polírozott ezüst medálra szeretnék létrehozni egy matt felületet szóval nem kell, hogy konkrétan feloldja a medált. És jó lenne, ha be tudnék szerezni ilyen savat. Zárójelben más megoldás is érdekel a mattításra. Csiszolás nem ér mert egy mintát akarok mattítani.

2015. nov. 3. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

A salétromsav oldja, de gyakorlatilag beszerezhetetlen.

Próbálkozhatsz hígított kénsavban feloldott kálium-nitráttal, de hogy a maratott felület tetszeni fog-e azt nem tudom.

2015. nov. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
ui: A kénsav (akkumulátor-sav) hígítását nagyon óvatosan kell végezni - mindig a vízbe a savat!
2015. nov. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válszt! Még annyit, hogy az akkumulátor savat boltban hol lehet beszerezni, és hogy az tömény? Te szemény szerint inkább higított kénsavban feloldott kálium nitráttal próbálkoznál, mint forró kénsavval?
2015. nov. 3. 22:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha mattítani akarsz rajta, akkor még a homokfúvás is szóba jöhet esetleg. Az is meghagyja az ezüstben lévő mintát.
2015. nov. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
55%
A homokfúvás jó ötlet, csak szóróanyagként nem homokkal, az durva. Üveggyöngy és -szemcse való az ilyen finom felületszórásokra.
2015. nov. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Háztartási, és járműboltokban árulják az akkumulátorsavat. 32 Baumé° 37,45 tömeg%- nak felel meg, sűrűsége 1,285.

Lehet hogy jobb ötlet a homokfúvás. Megveszel 1 liter savat, abból felhasználsz 2 - 5 köbcentit, a többit tárolgatod, mint egy ketrecbe zárt démont.

Persze, ha van autós rokon, ismerős akitől kérhetsz egy kicsit..

37,45% -os savat nem is (nagyon) kell hígítani.

2015. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%

ÁÁÁÁÁ! Még valami. Ha mintát akarsz maratni, viasz, vagy lakk maszkkal kell lefödni a fényesen maradó részeket. A forró tömény kénsav vinné a maszkot is mindenestül. Ez okból is kerülendő.

Nekem nyomtatott áramkör maratásra jól bevált az acetonnal hígított körömlakk mint maszk.

2015. nov. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez az acetonnal higított körömlakk nagyon tetszik köszönöm erre nem is gondoltam. Annyit szeretnék még mondani, hogy azt a megoldást találtam ki, hogy veszek ezüst teszter folyadékot ami elméletileg salétromsav és avval fogom csinálni a dolgot.
2015. nov. 4. 22:40
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Előtte próbáld ki a módszert a medál hátulján!

Eredményes munkát!

2015. nov. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!