Tudnátok segíteni fizikában? Mekkora erő hat 50 N súlyú testre, ha 2 méter utat 1 mp alatt tesz meg állóhelyzetből indulva?

Valaki le tudná vezetni? Illetve nagyjából el tudná magyarázni, hogy, hogy kell?

2017. jan. 24. 17:19
 1/4 gooku ***** válasza:

F=m*a

Állóhelyzetből indul, tehát:

a=2s/t^2

a=2*2/1^2=4

m=G/g=50/10=5

F=m*a=5*4=20N

2017. jan. 24. 17:34
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, próbálom értelmezni.
2017. jan. 24. 18:22
 3/4 gooku ***** válasza:

#1 vagyok.

Ha ezek okoznak az értelmezésben problémát:

A ^ az a valahanyadikra emelve. Pl.: 2^2 az 2 a másodikon.

A / az a törtvonal.

A g az a gravitációs gyorsulás, melynek a kerekített értékével számolunk (10).

Remélem segítettem. :)

2017. jan. 24. 20:36
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. :D
2017. febr. 5. 16:35