Valaki le tudná vezetni? Illetve nagyjából el tudná magyarázni, hogy, hogy kell?2017. jan. 24. 17:19
1/4 gooku válasza:
F=m*a
Állóhelyzetből indul, tehát:
a=2s/t^2
a=2*2/1^2=4
m=G/g=50/10=5
F=m*a=5*4=20N
2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, próbálom értelmezni.
2017. jan. 24. 18:22
3/4 gooku válasza:
#1 vagyok.
Ha ezek okoznak az értelmezésben problémát:
A ^ az a valahanyadikra emelve. Pl.: 2^2 az 2 a másodikon.
A / az a törtvonal.
A g az a gravitációs gyorsulás, melynek a kerekített értékével számolunk (10).
Remélem segítettem. :)
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. :D
2017. febr. 5. 16:35