Hogy jöhet ki a lent leírt egyenlet?


3300X+2500*(80-X)=3000*80

Az eredmény

X=50


Bárhogy számolok, sehogy nem jön ki



#matematika #felvételi #egyenlet #Felvételi javítókulcs
2017. jan. 20. 20:50
 1/4 dq ***** válasza:

3300x - 2500x = 500*80

800x = 500*80

x = 50

2017. jan. 20. 20:57
 2/4 anonim ***** válasza:

Csinálhatod beszorzással is.


3300X+2500*(80-X)=3000*80


3300X+200000-2500X=240000 /rendezés

800X=40000 / :800

X=50

2017. jan. 20. 21:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Kávés feladat? :D
2017. jan. 20. 21:57
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az utolsónak üzenem hogy ma írom a központi felvételit és az egyik javító kulcson volt rajta.
2017. jan. 21. 05:15