3300X+2500*(80-X)=3000*80
Az eredmény
X=50
Bárhogy számolok, sehogy nem jön ki
2017. jan. 20. 20:50
1/4 dq válasza:
3300x - 2500x = 500*80
800x = 500*80
x = 50
2/4 anonim válasza:
Csinálhatod beszorzással is.
3300X+2500*(80-X)=3000*80
3300X+200000-2500X=240000 /rendezés
800X=40000 / :800
X=50
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az utolsónak üzenem hogy ma írom a központi felvételit és az egyik javító kulcson volt rajta.
2017. jan. 21. 05:15