Hogy kell megcsinálni ezt a feladatot?

Ignác 5doboz festéket vásárolt a kerítés befestésére,de ez csak a kerítés 30%-ára volt elegendő.Legalább hány doboz festéket kell még vásárolnia,ha az egész kerítést be szeretné festeni?
2010. máj. 5. 14:27
 1/1 anonim válasza:
5 doboz a 30 %-ára volt elég. Az egészre, azaz 100%-ra mennyi kell? Egyenes arányosság: 100/30=x/5, amiből x=16,667. Ebből megvan 5 doboz, tehát 11,667 doboz kell még, tehát még 12 dobozzal kell vennie!
2010. máj. 5. 14:34