Egy kötélen 4,5 kg tömegű homokzsák függ. Belelövünk egy 15 g tömegű lövedéket, ami benne marad a zsákban. Mekkora a lövés sebessége? Ha

A lövés következtében a zsák kilendül és 19,74 cm magasra emelkedik fel.
2017. jan. 13. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha benne marad a lövedék akkor a kölcsönhatás tökéletesen rugalmatlan.Ilyenkor a kinetikus energia megmaradási tételt nem lehet használni mert a kinetikus energia nem marad meg. Helyette az impulzusmegmaradási tételt kell használni, mert az ebben az esetben is megmaradó mennyiség.
2017. jan. 13. 18:05
 2/2 anonim ***** válasza:

Az energiamegmaradással kiszámolod hogy mekkora sebességgel kell kilengeni a zsáknak:

(M+m)*g*h = 1/2 * (M+m)*v^2 ; ==>v

majd impulzusmegmaradással a golyó sebességét (u):

m*u = (M+m)*v ; ==>u

2017. jan. 14. 00:15