A lövés következtében a zsák kilendül és 19,74 cm magasra emelkedik fel.2017. jan. 13. 17:33
1/2 anonim válasza:
Ha benne marad a lövedék akkor a kölcsönhatás tökéletesen rugalmatlan.Ilyenkor a kinetikus energia megmaradási tételt nem lehet használni mert a kinetikus energia nem marad meg. Helyette az impulzusmegmaradási tételt kell használni, mert az ebben az esetben is megmaradó mennyiség.
2/2 anonim válasza:
Az energiamegmaradással kiszámolod hogy mekkora sebességgel kell kilengeni a zsáknak:
(M+m)*g*h = 1/2 * (M+m)*v^2 ; ==>v
majd impulzusmegmaradással a golyó sebességét (u):
m*u = (M+m)*v ; ==>u