Egy kötélen 3,6 kg tömegű homokzsák függ. Belelövünk egy 12 g tömegű lövedéket, ami bennemarad a zsákban. A lövés következtében a zsák kilendül és 22,18 cm magasra emelkedik fel. Mekkora volt a lövedék sebessége?

2012. nov. 18. 09:52
 1/2 anonim ***** válasza:

m*G*h=m/2*v^2

szívesen

2012. nov. 18. 10:04
 2/2 anonim ***** válasza:

Rugalmatlan ütközésnél a lendület megmarad. I=m*v


A zsák+lövedék sebességét pedig munkatételből tudjuk kiszámolni. 1/2*m*v^2 = m*g*h

2012. nov. 18. 10:05