Karesz pénztárcájában 5db 20ft-os van. Édesanyja betett a a húszasok mellé néhány 10ft-ost is. Hány db tízest Karesz,ha ezek után a pénztárcájából találomra kiválasztott érme 0,8 valószínűséggel 10ft-os?
Lehet,hogy nem nehéz,de el se tudom képzelni,hogy fogjak hozzá. Help:(((
2017. jan. 9. 19:46
1/2 anonim válasza:
Legyen x a 10 forintosok száma. A felírható egyenlet:
0,8=x/(x+5) Ennek megoldása: x=20. Ellenőrzés: 10 ft-os 20 db, 10 és 20 ft-os összesen:25 db. 10-es valószínűsége: 20db/25db=0,8
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi 😊😊
2017. jan. 9. 20:10