Hogy lehet az ilyen és ehhez hasonló bizonyítási feladatokat megoldani?

[link]
2017. jan. 9. 15:22
 1/1 wrspeed80 ***** válasza:
Szorozz be a ket nevezovel h legyen ac-bc+ab-ac, aztan ket ac egy oldalra, ab+bc a masik oldalra. ab+bc-bol b(a+c), tehat lesz 2ac=b(a+c). Oszd el a+c-vel, igy kapsz (2ac)/(a+c) = b. Mindkettot forditsd meg h legyen 1/b=(a+c)/2ac es keesz :D A trukk az volt h megprobaltam kifejezni 1/b-t a megadott egyenletbol
2017. jan. 9. 19:04