1)Mekkora középponti és kerületi szög nyugszik azon a köríven,amelyek hossza a kör kerületének a fele?
2)Mekkora a középponti és a kerületi szög ha a sugár 17 cm és az ívhossz 8Pi/3? A szögeket fokban és radiánban add meg.
Holnap dolgozatot írok és ezekkel a feladatokkal nem boldogulok.Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni!:)
2015. febr. 4. 18:55
2/5 anonim válasza:
Még egy, amit neked csináltam:
3/5 Tom Benko válasza:
Középponti szög: A kör két sugara és az általuk kivágott ív által meghatározott szög. Erre vonatkozólag az i=rx (ívmérték) vagy az i=\frac{r\pi r\alpha}{180} (fok) összefüggéseket lehet ajánlani. A kerületi szög pedig egy ív végpontjait a kör egy kijelölt pontjával összekötő szakaszok által meghatározott szög. erre vonatkozóan bizonyítható (próbáld meg, nem nehéz), hogy a kerületi szög pont a fele a középpontinak. (Ennek következménye a Thalesz-tétel is.)
4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a segitseget!:)
2015. febr. 6. 07:20
5/5 Tom Benko válasza:
Most nézem, a fokos összefüggésben kétszer írtam a sugarat. Természetesen csak az egyik elég.