Aki érti középpont és kerületi szögeket és az ehhez hasonló dolgokat tudna segíteni?


1)Mekkora középponti és kerületi szög nyugszik azon a köríven,amelyek hossza a kör kerületének a fele?


2)Mekkora a középponti és a kerületi szög ha a sugár 17 cm és az ívhossz 8Pi/3? A szögeket fokban és radiánban add meg.


Holnap dolgozatot írok és ezekkel a feladatokkal nem boldogulok.Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni!:)



2015. febr. 4. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy hasonló feladat:

[link]

2015. febr. 4. 19:07
 2/5 anonim ***** válasza:

Még egy, amit neked csináltam:

[link]

2015. febr. 4. 21:42
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
Középponti szög: A kör két sugara és az általuk kivágott ív által meghatározott szög. Erre vonatkozólag az i=rx (ívmérték) vagy az i=\frac{r\pi r\alpha}{180} (fok) összefüggéseket lehet ajánlani. A kerületi szög pedig egy ív végpontjait a kör egy kijelölt pontjával összekötő szakaszok által meghatározott szög. erre vonatkozóan bizonyítható (próbáld meg, nem nehéz), hogy a kerületi szög pont a fele a középpontinak. (Ennek következménye a Thalesz-tétel is.)
2015. febr. 5. 08:35
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a segitseget!:)
2015. febr. 6. 07:20
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Most nézem, a fokos összefüggésben kétszer írtam a sugarat. Természetesen csak az egyik elég.
2015. febr. 7. 08:31