Egy 2x2 méteres lapra n^2 darab korongot rakunk az ábrához hasonló elrendezésben. Pontosan mekkora területet fednek le a korongok?

[link]

#méter #korong #Egy 2x2 #lapr #a n^2 darab #rakun #k az ábrához hasonló #elrendezésben. Pontosan #mekkora területet #fednek
2014. dec. 29. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha 2x2 méter, akkor könnyen belátható az ábra alapján, hogy egy darab kör átmérője d=200/5=40cm

A kör területe T=(pi*d^2)/4 cm^2, és összesen 25db kör van, tehát a kör területét megszorzod 25-tel.

2014. dec. 29. 12:14
 2/5 A kérdező kommentje:

a, b, c, d, válasz van megadva.


a, ∏

b, n· ∏

c, (1/n)· ∏

d, n^2·∏

2014. dec. 29. 12:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Leírtam hogy kell kiszámolni, neked már csak be kell helyettesíteni. Ennyire ne legyél lusta, vedd a fáradságot és számold ki!
2014. dec. 29. 12:58
 4/5 anonim ***** válasza:

n kör van egy sorban. A teljes sor 2méter hosszú, akkor 1 kör d=2/n széles. A sugara r=d/2=1/n.


Egy kör területe: r^2*pi = 1/n^2 * pi


n^2 db kör területe:


T(össz) = n^2 * [1/n^2 * pi] = pi

2014. dec. 29. 12:59
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm 4. válaszoló így kicsit érhetőbb.
2014. dec. 30. 10:22